28BM3520 KOYO 28x35x20mm Basic dynamic load rating (C) 25.7 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 28BM3520
Size (mm) 28x35x20
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 28
Outer Diameter (mm) 35
Width (mm) 20
Fw 28 mm
D 35 mm
C 20 mm