249/1000-MB-W33 NKE Calculation factor (Y0) 3.16 1000x1320x315mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 249/1000-MB-W33
Size (mm) 1000x1320x315
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 1000
Outer Diameter (mm) 1320
Width (mm) 315
d 1000 mm
D 1320 mm
B 315 mm
C 315 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm