241/670-K30-MB-W33 NKE 670x1090x412mm Calculation factor (Y1) 1.8 Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/670-K30-MB-W33
Size (mm) 670x1090x412
Brand NKE
Bore Diameter (mm) 670
Outer Diameter (mm) 1090
Width (mm) 412
d 670 mm
D 1090 mm
B 412 mm
C 412 mm
r1 min. 7.5 mm
r2 min. 7.5 mm