241/600RK30 KOYO 600x980x375mm Calculation factor (Y0) 1.73 Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 241/600RK30
Size (mm) 600x980x375
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 600
Outer Diameter (mm) 980
Width (mm) 375
d 600 mm
D 980 mm
B 375 mm
C 375 mm
r min. 7.5 mm