239/1000E NACHI 1000x1320x236mm Calculation factor (e) 0.17 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 239/1000E
Size (mm) 1000x1320x236
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 1000
Outer Diameter (mm) 1320
Width (mm) 236
d 1000 mm
D 1320 mm
B 236 mm
C 236 mm
r min. 7.5 mm