230/800EK NACHI 800x1150x258mm Calculation factor (Y1) 3.2 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 230/800EK
Size (mm) 800x1150x258
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 800
Outer Diameter (mm) 1150
Width (mm) 258
d 800 mm
D 1150 mm
B 258 mm
C 258 mm
r min. 7.5 mm