230/560EK NACHI 560x820x195mm Basic static load rating (C0) 10800 kN Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 230/560EK
Size (mm) 560x820x195
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 560
Outer Diameter (mm) 820
Width (mm) 195
d 560 mm
D 820 mm
B 195 mm
C 195 mm
r min. 6 mm