230/1000EK NACHI 1000x1420x308mm D 1420 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 230/1000EK
Size (mm) 1000x1420x308
Brand NACHI
Bore Diameter (mm) 1000
Outer Diameter (mm) 1420
Width (mm) 308
d 1000 mm
D 1420 mm
B 308 mm
C 308 mm
r min. 7.5 mm