22BTM2816A KOYO 22x28x16mm Basic static load rating (C0) 20.8 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 22BTM2816A
Size (mm) 22x28x16
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 22
Outer Diameter (mm) 28
Width (mm) 16
Fw 22 mm
D 28 mm
C 16 mm
Weight 0.019 Kg
Basic dynamic load rating (C) 12.7 kN
Basic static load rating (C0) 20.8 kN
ZEN F6-12 thrust ball bearings QuestionZEN F6-12 thrust ball bearings ? 180 Outer Diameter (mm) Find 85x180x41 Size (mm) what you need faster 85 Bore Diameter (mm) by entering your information . Size (mm) 85x180x41 Bore Diameter (mm) 85 Outer Diameter (mm) 180 Width (mm) 41 d 85 mm Fw 108 mm D 180 mm B 41 mm C 41