20TAC47BDDG NSK 20x47x15mm D1 36 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 20TAC47BDDG
Size (mm) 20x47x15
Brand NSK
Width (mm) 15
d 20 mm
D 47 mm
B 15 mm
C 15 mm
Angle (α) 60 °
d1 25.1 mm
d2 30.8 mm
r min. 1 mm
r1 min. 0.6 mm
D1 36 mm
D2 41.8 mm