ISO HM81649/10 tapered roller bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name CONSOLIDATED BEARING
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.18
EAN 0644075213783
Product Group B00308
Enclosure Open
Precision Class ABEC 1 | ISO P0
Maximum Capacity / Filling Slot No
Rolling Element Ball Bearing
Snap Ring No
Internal Special Features No
Cage Material Steel
Internal Clearance C2-Snug
Inch – Metric Metric
Long Description 50MM Bore; 80MM Outside Diameter; 10MM Outer Race Width; Open; Ball Bearing; ABEC 1 | ISO P0; No Fil