20NQ3015ED KOYO 20x30x15mm C 15 mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 20NQ3015ED
Size (mm) 20x30x15
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 20
Outer Diameter (mm) 30
Width (mm) 15
Fw 20 mm
D 30 mm
C 15 mm
r5 min. 0.6 mm
Weight 0.037 Kg
Basic dynamic load rating (C) 11.4 kN
Basic static load rating (C0) 15.4 kN
Toyana GE 100 ECR-2RS plain bearings 100% Authentic. 300 Bore Diameter (mm) Toyana GE 100 ECR-2RS plain bearings Highest Quality. 300x500x160 Size (mm) Certified Supplier. Size (mm) 300x500x160 Bore Diameter (mm) 300 Outer Diameter (mm) 500 Width (mm) 160 d 300 mm d1 280 mm D 500 mm B 160 mm C 30 mm r1 min. 5 mm r2 min. 5