200RUB41APV NSK Basic dynamic load rating (C) 1 300 kN 200x340x140mm Spherical roller bearings
image_pdf
Bearing number 200RUB41APV
Size (mm) 200x340x140
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 200
Outer Diameter (mm) 340
Width (mm) 140
d 200 mm
D 340 mm
B 140 mm
C 140 mm
r min. 3 mm
Basic dynamic load rating (C) 1 300 kN
NTN 562926M thrust ball bearings What is NTN 562926M thrust ball bearings in mechanical engineering? 23.812×30.162×15.88 Size (mm) Manufacturing Service 30,162 Outer Diameter (mm) . Upload your CAD 23,812 Bore Diameter (mm) file for an instant. Size (mm) 23.812×30.162×15.88 Bore Diameter (mm) 23,812 Outer Diameter (mm) 30,162 Width (mm) 15,88 Fw 23,812 mm D 30,162 mm C 15,88 mm Weight
Timken 39573/39521 tapered roller bearings Timken 39573/39521 tapered roller bearings, Units and Housings CAD models , Manufacturing 120x215x80 Size (mm) Service . Get Your Free. Size (mm) 120x215x80 Bore Diameter (mm) 120 Outer Diameter (mm) 215 Width (mm) 80 d 120 mm D 215 mm B 80 mm C 80 mm Angle (α) 15 °
Timken S1KD7 deep groove ball bearings Timken S1KD7 deep groove ball bearings Needs Analysis , 31.75×38.1×31.75 Size (mm) Manufacturing Service . Get Your Free. Size (mm) 31.75×38.1×31.75 Bore Diameter (mm) 31,75 Outer Diameter (mm) 38,1 Width (mm) 31,75 Fw 31,75 mm D 38,1 mm C 31,75 mm Weight 0,068 Kg Basic dynamic load rating (C) 39,8 kN Basic static load rating