170TAC20D+L NSK 170x260x108mm r1 min. 1.1 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 170TAC20D+L
Size (mm) 170x260x108
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 170
Outer Diameter (mm) 260
Width (mm) 108
d 170 mm
D 260 mm
T 108 mm
C 54 mm
Angle (α) 60 °
r min. 2.1 mm
r1 min. 1.1 mm
Da 245 mm
ra max. 2 mm
rb max. 1 mm
da 206 mm