160PCR3101 NSK ℓ 11 Tolerance h14 Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number 160PCR3101
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 160
d 160 mm
h1 16.5 mm
A 178 mm
H2 323.5 mm
J 150 mm
L 310 mm