150KBE31+L NSK r min. 3 mm 150x250x80mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 150KBE31+L
Size (mm) 150x250x80
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 150
Outer Diameter (mm) 250
Width (mm) 80
d 150 mm
D 250 mm
T 80 mm
C 71 mm
r min. 3 mm
r1 min. 1 mm
da min. 168 mm
Db min. 240 mm
ra max. 2.5 mm
rb max. 1 mm