130KBE43+L NSK Calculation factor (Y2) 2.8 130x280x137mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number 130KBE43+L
Size (mm) 130x280x137
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 130
Outer Diameter (mm) 280
Width (mm) 137
d 130 mm
D 280 mm
T 137 mm
C 107.5 mm
r min. 5 mm
r1 min. 1.5 mm
da min. 157 mm
Db min. 258 mm
ra max. 4 mm
rb max. 1.5 mm