12MKM1812 KOYO 12x18x12mm Basic static load rating (C0) 6.7 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 12MKM1812
Size (mm) 12x18x12
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 18
Width (mm) 12
Fw 12 mm
D 18 mm
C 12 mm
b 9.3 mm