12MKM1610 KOYO 12x16x10mm Basic static load rating (C0) 5.6 kN Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number 12MKM1610
Size (mm) 12x16x10
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 12
Outer Diameter (mm) 16
Width (mm) 10
Fw 12 mm
D 16 mm
C 10 mm
b 8.4 mm
Weight 0.0056 Kg
Basic dynamic load rating (C) 4 kN
Basic static load rating (C0) 5.6 kN
AST ASTT90 10560 plain bearings How do 46,03 Bore Diameter (mm) you find the 46.03×73.66×18 Size (mm) AST ASTT90 10560 plain bearings 73,66 Outer Diameter (mm) specification? Manufacturers Online Free check! Size (mm) 46.03×73.66×18 Bore Diameter (mm) 46,03 Outer Diameter (mm) 73,66 Width (mm) 18 d 46,03 mm D 73,66 mm