110FSF160 NSK 110x160x70mm r min. 1.1 mm Plain bearings
image_pdf
Bearing number 110FSF160
Size (mm) 110x160x70
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 110
Outer Diameter (mm) 160
Width (mm) 70
d 110 mm
D 160 mm
B 70 mm
C 55 mm
U 140 mm
d1 121 mm
r min. 1.1 mm
r1 min. 1 mm