ZA-/HO/40BWD15A-JB01 NSK ABS – 40x74x36mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-/HO/40BWD15A-JB01
Size (mm) 40x74x36
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 74
Width (mm) 36
d 40 mm
D 74 mm
B 36 mm
C 36 mm
b 18 mm
r1 min. 4.8 mm
r2 min. 3.8 mm