100TAC20X+L NSK 100x150x60mm rb max. 1 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number 100TAC20X+L
Size (mm) 100x150x60
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 150
Width (mm) 60
d 100 mm
D 150 mm
T 60 mm
C 30 mm
Angle (α) 60 °
r min. 1.5 mm
r1 min. 1 mm
Da 141 mm
ra max. 1.5 mm
rb max. 1 mm
da 120 mm