SL04170-PP NBS 170x230x80mm C1 71.2 mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number SL04170-PP
Size (mm) 170x230x80
Brand NBS
Bore Diameter (mm) 170
Outer Diameter (mm) 230
Width (mm) 80
d 170 mm
D 230 mm
B 80 mm
C 79 mm
t 1.8 mm
x 64 mm
m 5.2 mm
C1 71.2 mm
D1 226 mm