ZR1.16.1424.400-1SPPN ISB Ni 54 mm 1292x1509x68mm Thrust roller bearings
image_pdf
Bearing number ZR1.16.1424.400-1SPPN
Size (mm) 1292x1509x68
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 1292
Outer Diameter (mm) 1509
Width (mm) 68
d 1292 mm
D 1509 mm
H 68 mm
de 1426 mm
Z 130 mm
m 10 mm
di 1422 mm
Di 1292 mm
Dp 1300 mm
De 1509 mm
Fe 1477 mm
Ne 54 mm
Fi 1371 mm
Ni 54 mm
he 16 mm
hi 16 mm