ZKLDF150 ISB 150x240x40mm hi 11 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number ZKLDF150
Size (mm) 150x240x40
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 150
Outer Diameter (mm) 240
Width (mm) 40
d 150 mm
D 240 mm
H 40 mm
C 26 mm
D1 214 mm
D2 211 mm
D3 188 mm
H1 40 mm
H2 225 mm
L 6.2 mm
W 3 mm
Di 150 mm
De 240 mm
Fe 33 mm
Ne 7 mm
Fi 34 mm
Ni 7 mm
he 165 mm
hi 11 mm