ZEN F61703-2Z deep groove ball bearings
image_pdf
Enjoy High Margins on Competitive Pricing.Great 130 mm Shaft Size Wholesale Products Split Cylindrical Expansion Type Bearing Type at Low Costs.
Shaft Size 130 mm
Seal Type Kevlar Packing Seal
Bearing Type Split Cylindrical Expansion Type
Support Type Round Flange
Series Type Light Series
Bolt Size 4 x M24
Bearing – Housing – Seal LSM130BXHKPS
Bearing – Housing – Seal UPC 013992076694
Bearing UPC 013992028402
Dimension T 17.0 in
Dimension R 14.7 in
Dimension P 0.9 in
Dimension H 3.9 in
Dimension N 12.375 in
Dimension V 0.1 in
Dimension L 7.0 in