ZB2.25.1103.400-1SPPN ISB Dx 1010 mm 963x1200x110mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number ZB2.25.1103.400-1SPPN
Size (mm) 963x1200x110
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 963
Outer Diameter (mm) 1200
Width (mm) 110
d 963 mm
D 1200 mm
H 110 mm
V 21 mm
de 1105 mm
Z 98 mm
m 10 mm
L 31 mm
N 36 mm
W 12 mm
di 1099 mm
Di 963 mm
Dp 980 mm
De 1200 mm
Fe 1160 mm
Fi 1040 mm
Dx 1010 mm
He 96 mm
Hi 96 mm
Ht 110 mm
Hd 88 mm
SKF NUP 224 ECP thrust ball bearings 170 Million used SKF NUP 224 ECP thrust ball bearings instantly searchable. Shop our large selection 16.6250 in D of parts based on brand, price, description, and location. Order the with stock … 5.0625 in cup width: D 16.6250 in series: HM cup width: 5.0625 in abma precision rating: Class 3 single or double cup: