ZARN65125-TV INA rmin 0.3 mm 65x125x82mm Complex bearings
image_pdf
Bearing number ZARN65125-TV
Size (mm) 65x125x82
Brand INA
Bore Diameter (mm) 65
Outer Diameter (mm) 125
Width (mm) 82
d 65 mm
D 125 mm
H 82 mm
B 17.5 mm
C 25 mm
D1 110 mm
Da max 111 mm
da min 97 mm
H1 53.5 mm
r1 min 0.6 mm
rmin 0.3 mm
m 4 kg / Weight
Ca 172000 N / Dynamic load rating (axial)
C0a 500000 N / Static load rating (axial)
Cr 54000 N / Dynamic load rating (radial)
C0r 104000 N / Static load rating (radial)
nG Ol 2600 1/min / Limiting speed for oil lubrication (valid only with adequate oil cooling)
nG Fett 900 1/min / Limiting speed for grease lubrication
MRL 4 Nm / Bearing frictional torque
caL 4800 N/µm / Axial rigidity
ckL 4000 Nm/mrad / Tilting rigidity
Mm 51 kg x cm^2 / Mass moment of inertia for rotating inner ring
ZMA65/105 / Designation of recommended INA locknut
AM65 / Designation of recommended INA locknut
MA 270 Nm / Tightening torque (Only valid in conjunction with INA precision locknuts)
Category Ball Bearings
BDI Inventory 0.0
Manufacturer Name SCHAEFFLER GROUP
Minimum Buy Quantity N/A
Weight / Kilogram 4.794
EAN 4012802078480
Product Group – BDI B00234
SKF GS 81212 thrust roller bearings SKF GS 81212 thrust roller bearings SEARCH – 35x72x34 Size (mm) Whether it’s agriculture or construction equipment your working on, Has the you need. Size (mm) 35x72x34 Bore Diameter (mm) 35 Outer Diameter (mm) 72 Width (mm) 34 d 35 mm D 72 mm B1 34 mm Angle (α) 40 ° a 28,7 mm Weight