ZARF75185-L-TV INA 75x185x27mm (Grease) Lubrication Speed 700 r/min Complex bearings
image_pdf
Bearing number ZARF75185-L-TV
Size (mm) 75x185x27
Brand INA
Bore Diameter (mm) 75
Outer Diameter (mm) 185
Width (mm) 27
d 75 mm
D 185 mm
C 27 mm
H3 87 mm
d1 6 mm
r min. 0.3 mm
r1 min. 1 mm
B 21 mm
B1 46 mm
B2 16 mm
C1 15 mm
D1 135 mm
D2 115 mm
D3 135 mm
H2 125 mm
J 155 mm
da min. 110 mm
Da max. 136 mm
Weight 10.6 Kg
Dynamic load rating radial (C) 72 kN
Dynamic load rating axial (C) 290 kN
Static load rating radial (C0) 132 kN
Static load rating axial (C0) 890 kN
(Grease) Lubrication Speed 700 r/min
Category Ball Bearings
BDI Inventory 0.0
Manufacturer Name SCHAEFFLER GROUP
Minimum Buy Quantity N/A
Weight / Kilogram 12.693
EAN 4012802587784
Product Group – BDI B00234
NSK 25KW01 tapered roller bearings NSK 25KW01 tapered roller bearings Engineering 200 mm B 500 mm L Calculator , Manufacturing Service 3,06 mm H . Get Your Free. B 200 mm H 3,06 mm L 500 mm Inventory 0.0 Manufacturer Name SKF Minimum Buy Quantity N/A Weight / Kilogram 2.3 Product Group B04264 Specific dynamic load factor K 80 N/mm²