ZA-47KWD02AU42C-01LB NSK 47x88x55mm r1 min. 3.8 mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-47KWD02AU42C-01LB
Size (mm) 47x88x55
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 47
Outer Diameter (mm) 88
Width (mm) 55
d 47 mm
D 88 mm
B 55 mm
C 55 mm
b 27.5 mm
r1 min. 3.8 mm
r2 min. 3.8 mm