ZA-40BWD06A-JB-5CA01 NSK 40x74x40mm Width 40mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-40BWD06A-JB-5CA01
Size (mm) 40x74x40
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 40
Outer Diameter (mm) 74
Width (mm) 40
d 40 mm
D 74 mm
B 40 mm
C 40 mm
b 20 mm
r1 min. 3.8 mm
r2 min. 3.8 mm
Weight 0.7 Kg
ABS –
ISO 240/530 K30W33 spherical roller bearings Offer High 8 Bore Diameter (mm) Quality 8 mm d Brand ISO 240/530 K30W33 spherical roller bearings .Contact Us Online to Get Best Quote. Bore Diameter (mm) 8 d 8 mm Thread (G1) M4 h 11 mm A 6 mm B 24 mm C 42 mm F 22 mm G 18 mm K 5 mm