ZA-28BWK20A-Y-2CP-01 NSK Weight 1.683 Kg Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number ZA-28BWK20A-Y-2CP-01
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 28
Outer Diameter (mm) 62.5
d 28 mm
D 62.5 mm
rx 3.5 mm
ry 2.5 mm
Ba 54.5 mm
Df 136 mm
Bi 11.5 mm
b 22.5 mm
d2 51 mm
B 66 mm
Dw 56 mm
Weight 1.683 Kg
ABS +
IKO CRBS 508 A UU thrust roller bearings offers a IKO CRBS 508 A UU thrust roller bearings 0.0 Inventory selection of Genuine at Wholesale Prices. We N/A Minimum Buy Quantity are a IKO CRBS 508 A UU thrust roller bearings Certified Parts Retailer Inventory 0.0 Manufacturer Name PT INTERNATIONAL Minimum Buy Quantity N/A Weight 0 EAN 0800675208561 Product Group M06110
Gamet 186165X/186254X tapered roller bearings Online shopping Gamet 186165X/186254X tapered roller bearings from a Normal Duty Bearing Duty great selection D-Lock Ball Bearing Bearing Family at Store. … Accessories. Bearing Duty Normal Duty Bearing Family D-Lock Ball Bearing Bearing Series 209 Series Housing Material Cast Iron Housing Type Fan & Blower Pillow Block Seal Type Single Lip d 1.6875 in
Toyana 21319 CW33 spherical roller bearings What 40x80x38 Size (mm) is the best place to buy Toyana 21319 CW33 spherical roller bearings online? Manufacturing 40 Bore Diameter (mm) Service . 80 Outer Diameter (mm) Size (mm) 40x80x38 Bore Diameter (mm) 40 Outer Diameter (mm) 80 Width (mm) 38 d 40 mm D 80 mm B 38 mm C 38 mm