YAR205-015-2RF/VE495 SKF 23.813x52x34.1mm s1 19.8 mm Deep groove ball bearings
image_pdf
Bearing number YAR205-015-2RF/VE495
Size (mm) 23.813x52x34.1
Brand SKF
Bore Diameter (mm) 23.813
Outer Diameter (mm) 52
Width (mm) 34.1
d 23.813 mm
D 52 mm
B 34.1 mm
C 15 mm
d1 33.7 mm
r1 min. 0.6 mm
r2 min. 0.6 mm
s1 19.8 mm