WK16X21X10BE Timken Bc 10 mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number WK16X21X10BE
Brand Timken
Bore Diameter (mm) 16
Outer Diameter (mm) 21
Fw 16 mm
Ew 21 mm
Bc 10 mm
Weight 0.007 Kg
Basic dynamic load rating (C) 8.17 kN
NTN 2P0603 thrust roller bearings Advance NTN 2P0603 thrust roller bearings is your source for 1.1875 in d quality and accessories. shop online for home delivery or pick up in 2.4409 in D one of our 1.5000 in B 10000 . d 1.1875 in B 1.5000 in D 2.4409 in radial dynamic load capacity: 4370 lbs outer ring width: 0.7090
NTN 51205J thrust ball bearings With over 10170 full-service stores, our NTN 51205J thrust ball bearings inventory is extensive and our parts are priced 16 mm A1 right. within 24 hours. This helps you maximize your 42.8 mm B productivity 38 mm A by saving time and your hard-earned dollars. B 42.8 mm A 38 mm A1 16 mm A2