WBK35DF-31 NSK Thread (P) M6 Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number WBK35DF-31
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 35
Outer Diameter (mm) 102
d 35 mm
D 95 mm
D1 142 mm
D2 102 mm
Y 17.5 mm
Q 12 mm
V 80 mm
X 11 mm
L4 92 mm
L5 30 mm
L2 18 mm
L3 22 mm
I 4 mm
Z 11 mm
A 106 mm
D1 69 mm
D3 55 mm
L 66 mm
L1 33 mm
W 121 mm
Thread (P) M6
SKF VKT 8952 wheel bearings What is SKF VKT 8952 wheel bearings in mechanical engineering? 0.8438 in cup width: Manufacturing Service . Upload your CAD file 10.0000 in D for an instant. 4547359865851 manufacturer upc number: D 10.0000 in manufacturer upc number: 4547359865851 cup width: 0.8438 in