WBK17DF-31 NSK D3 37 mm Thrust ball bearings
image_pdf
Bearing number WBK17DF-31
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 17
Outer Diameter (mm) 72
d 17 mm
D 70 mm
D1 106 mm
D2 72 mm
Y 14 mm
Q 10 mm
V 58 mm
X 9 mm
L4 81 mm
L5 23 mm
L2 15 mm
L3 18 mm
I 3 mm
Z 8.5 mm
A 80 mm
D1 45 mm
D3 37 mm
L 60 mm
L1 32 mm
W 88 mm