WB1938145 ISB D 38.1 mm 18.961×38.1×144.5mm Deep groove ball bearings
image_pdf
Bearing number WB1938145
Size (mm) 18.961×38.1×144.5
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 18.961
Outer Diameter (mm) 38.1
Width (mm) 144.5
d 18.961 mm
D 38.1 mm
B 144.5 mm
C 54 mm
F 29 mm
NTN 2305S self aligning ball bearings NTN 2305S self aligning ball bearings manufacturer and global supplier of reliable ball and 0.02 KGS Weight: roller … NTN 2305S self aligning ball bearings Industries Products 2308em-skf SKU: Manufacturing & Engineering and Agricultural Bearings designed to meet the unique requirements of our targeted industries. SKU: 2308em-skf Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 40mm