WB1938140 ISB 18.961×38.1×139.7mm C 54 mm Deep groove ball bearings
image_pdf
Bearing number WB1938140
Size (mm) 18.961×38.1×139.7
Brand ISB
Bore Diameter (mm) 18.961
Outer Diameter (mm) 38.1
Width (mm) 139.7
d 18.961 mm
D 38.1 mm
B 139.7 mm
C 54 mm
F 35.6 mm