VP31-2ANX1R NSK D 55 mm 31x55x20mm Cylindrical roller bearings
image_pdf
Bearing number VP31-2ANX1R
Size (mm) 31x55x20
Brand NSK
Bore Diameter (mm) 31
Outer Diameter (mm) 55
Width (mm) 20
d 31 mm
D 55 mm
KOYO 46234A tapered roller bearings LET OUR KOYO 46234A tapered roller bearings EXPERTS GET YOU THE PARTS 65 mm inside diameter: YOU NEED. inside diameter: 65 mm washer type: Thrust Washer D 90 mm compatible bearing type: Needle Roller Thrust, Cylindrical Roller Thrust width: 5.25 mm compatible bearing part number: AXK, K811