TR131305R KOYO 65x130x51mm R 3.5 mm Tapered roller bearings
image_pdf
Bearing number TR131305R
Size (mm) 65x130x51
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 65
Outer Diameter (mm) 130
Width (mm) 51
d 65 mm
D 130 mm
T 51 mm
B 48 mm
C 39 mm
R 3.5 mm
Toyana CX082R wheel bearings 100% Authentic. Toyana CX082R wheel bearings Highest 51100 lbf, 29400 lbf dynamic load capacity: Quality. Certified 2.5000 in d Supplier. 1.0000 in cone width: d 2.5000 in dynamic load capacity: 51100 lbf, 29400 lbf cone width: 1.0000 in static load capacity: 36300 lbf cage material: Steel finish/coating: Uncoated abma precision rating: Class 2 series: 29500