TP100135 KOYO Weight 0.122 Kg 100x135x4mm Needle roller bearings
image_pdf
Bearing number TP100135
Size (mm) 100x135x4
Brand KOYO
Bore Diameter (mm) 100
Outer Diameter (mm) 135
Width (mm) 4
d 100 mm
D 135 mm
H 4 mm
Ea 130 mm
Eb 106.4 mm
Weight 0.122 Kg
Basic dynamic load rating (C) 76.3 kN
Basic static load rating (C0) 503 kN
INA 81211-TV thrust roller bearings Manufacturers of all 1.5100 in cone width: are represented in our partial list 2.5000 in d of clients. Contact Gary for a complete INA 81211-TV thrust roller bearings list of clients and projects. d 2.5000 in fillet radius: 0.1400 in cone width: 1.5100 in static load capacity: 62500 lbf bearing material: Case Carburized Steel finish/coating:
IKO BA 1820 Z needle roller bearings What is the best place to buy 340 Bore Diameter (mm) IKO BA 1820 Z needle roller bearings 340 mm d online? Manufacturing Service . Bore Diameter (mm) 340 Outer Diameter (mm) 455 d 340 mm d1 345 mm D 455 mm D1 460 mm T 113 mm D2 400 mm D3 470 mm Weight