Toyana JM205149/10 tapered roller bearings
image_pdf
Size (mm) 44.45×60.325×31.75
Bore Diameter (mm) 44,45
Outer Diameter (mm) 60,325
Width (mm) 31,75
Fw 44,45 mm
D 60,325 mm
C 31,75 mm
Da max. 55,3 mm
ra max. 0,6 mm
Weight 0,275 Kg
Basic dynamic load rating (C) 69,7 kN
Basic static load rating (C0) 141 kN
    ISB 52236 M thrust ball bearings ISB 52236 M thrust ball bearings SEARCH – Whether it’s agriculture or construction equipment your working on, Has the 6000-2rs/c3-qbl SKU: you need. SKU: 6000-2rs/c3-qbl Availability: In Stock Weight: 0.02 KGS d 10mm D 26mm B 8mm Cage Type: Steel Seals or Shields: Two Rubber Seals Clearance: C3