Toyana JLM710949C/10 tapered roller bearings
image_pdf
Size (mm) 25.400×50.005×13.495
Bore Diameter (mm) 25.400
Outer Diameter (mm) 50.005
Width (mm) 13.495
d 25.400 mm
D 50.005 mm
T 13.495 mm
B 14.260 mm
C 9.525 mm
a 2.9 mm
r1 min. 1.0 mm
r2 min. 1.0 mm