Toyana HH221430/10 tapered roller bearings
image_pdf
Size (mm) 17x40x16
Bore Diameter (mm) 17
Outer Diameter (mm) 40
Width (mm) 16
d 17 mm
F 22,1 mm
D 40 mm
B 16 mm
C 16 mm
r1 min. 0,6 mm
r2 min. 0,6 mm
r3 min. 0,3 mm
r4 min. 0,3 mm
S 1 mm