Toyana 22334 ACKMAW33 spherical roller bearings
image_pdf
Bore Diameter (mm) 8
Outer Diameter (mm) 15
d 8 mm
D 15 mm
d1 3,4 mm
d2 6,5 mm
h 3,3 mm
D1 32 mm
H 5 mm
L 24 mm
PCD 24 mm
Tolerance perpendicularity (C) 12
Weight 0,04 Kg
Basic dynamic load rating (C) 0,26 kN
IKO CRBF 8022 A thrust roller bearings are a few brands you will find in Stainless Steel material: our inventory. Find IKO CRBF 8022 A thrust roller bearings to see what’s in stock! 7.9820 in d d 7.9820 in material: Stainless Steel outside diameter over tangs: 10.3130 in series: WS face diameter: 9.2160 in tang thickness: 0.1640 in manufacturer product page: Click