Timken RNAO45X55X17 needle roller bearings
image_pdf
Timken RNAO45X55X17 needle roller bearings Manufacturers 26 mm A , Online Wholesale Suppliers‎ 22 mm B !
B 22 mm
A 26 mm
A1 9.5 mm
A2 33 mm
d 12 mm
Dz 46 mm
e 17 mm
G M6
H 99 mm
J 76.5 mm
L 57 mm
N 11,5mm
s1 11 mm
S 6 mm
Z 37.6 mm
C 9.55 kN
C0 4.78 kN
T min. -20 °C
T max. 200 °C
Weight 0.36 kg
Recommended tightening torque for set screw 3.5 Nm