Timken RNAO14X26X12 needle roller bearings
image_pdf
Bore Diameter (mm) 3
d 3 mm
P 8 mm
Db 7,94 mm
O 5,2 mm
B 3 mm
C 3 mm
D 12 mm
F 21 mm
H 4,5 mm
L 10 mm
N 6,5 mm
S 7 mm
W 6 mm
Angle 14 °
Thread (TH) M3×0,5
Weight 0,009 Kg
Basic static load rating (C0) 7,15 kN
    ISO GE 017 ECR-2RS plain bearings ISO GE 017 ECR-2RS plain bearings Needs Analysis , Manufacturing Service . Get Your Free. 95x115x26 Size (mm) Size (mm) 95x115x26 Bore Diameter (mm) 95 Outer Diameter (mm) 115 Width (mm) 26 d 95 mm D 115 mm C 26 mm r 1 mm Weight 0,572 Kg Basic dynamic load rating (C) 49,3 kN Basic