Timken K20X28X20H needle roller bearings
image_pdf
Days to Ship Quote
RoHS 6
Bearing Unit, Type Square flange shape
d 85
Basic Load Rating, Dynamic Rating(N) 133000
Basic Load Rating, Static Rating(N) 96800
Accessory With steel plate cover/Through type
Grease Type Standard Grease
Seal Nitrile
Machining No
Unit, Type Insert Bearing Unit
Bearing Inner Dia. Shape Cylindrical Bore Set Screw Type
Unit Body Material Cast Iron
Rolling Element Material Bearing Steel
Surface Treatment No
Diameter series symbol For Heavy Load
Fit J7
Stroke No
    NTN E-M281649D/M281610/M281610DG2 tapered roller bearings High Quality NTN E-M281649D/M281610/M281610DG2 tapered roller bearings. Competitive 38 mm A Pricing. Accept Small 16 mm A1 Order. Easy and Fast Shipping. 30.2 mm B B 30.2 mm A 38 mm A1 16 mm A2 54.7 mm B1 43.7 mm d 45 mm d1 62 mm Dz 95 mm e 22 mm G M6x1 H
    ISO 22222 KCW33+AH3122 spherical roller bearings Shop ISO 22222 KCW33+AH3122 spherical roller bearings 75 mm d huge online discount inventory. and Import machinery parts your car needs with Free Shipping and Free Extended Warranty. d 75 mm operating temperature range: -40 to 120 ºC D 160 mm cage material: Brass B 37 mm bearing material: Through Hardened Steel bore type: Straight
    ISB 22208 K+AH308 spherical roller bearings ISB 22208 K+AH308 spherical roller bearings Needs Analysis , 55.4 mm B Manufacturing Service . 45.8 mm A Get Your Free. B 55.4 mm A 45.8 mm A1 15 mm A2 71.6 mm B1 71.3 mm d 55 mm d1 74.5 mm Dz 110 mm e 28 mm G R1/8″ H 222 mm J 184