Timken GRAE20RR deep groove ball bearings
image_pdf
Inventory 0.0
Manufacturer Name NTN
Minimum Buy Quantity N/A
Weight 0.15
EAN 0692314417133
Product Group M06110
29422E NACHI 110x230x73mm Category Bearings Thrust roller bearings Bearing number 29422E Size (mm) 110x230x73 Brand NACHI Bore Diameter (mm) 110 Outer Diameter (mm) 230 Width (mm) 73 d 110 mm D 230 mm T 73 mm d1 220 mm r min. 3 mm A 69 mm B1 26 mm B2 69 mm C 35 mm D1 162 mm da min. 165 mm Da
1213-K NKE 65x120x23mm d 65 mm Self aligning ball bearings Bearing number 1213-K Size (mm) 65x120x23 Brand NKE Bore Diameter (mm) 65 Outer Diameter (mm) 120 Width (mm) 23 d 65 mm D 120 mm B 23 mm C 23 mm r1 min. 1.5 mm r2 min. 1.5 mm Weight 1.2 Kg Basic dynamic load rating (C) 37.1 kN Basic static load rating (C0) 14.1
  Detailed Parameters
  parameter:
  Similar products
Ruville 5241 wheel bearings
Advance 20 mm roller width: Ruville 5241 wheel bearings 40 mm roller diameter: is your source for quality and accessories. shop online for home delivery or pick up in one of our 10000 . roller diameter: 40 mm closure type: Open roller width: 20 mm head type: Hex stud diameter: 18 mm maximum rpm: 3300
Timken 342-S/332A tapered roller bearings
Timken 342-S/332A tapered roller bearings 22,000 Bore Diameter (mm) with easy-to-use parts graphics, giving you the ability to check 30,000 Outer Diameter (mm) parts availability, pricing, examine remanufactured options. Bore Diameter (mm) 22,000 Outer Diameter (mm) 30,000 Fw 22,000 mm Ew 30,000 mm Bc 16,800 mm
KBC 32209J tapered roller bearings
SKF W 6203 deep groove ball bearings
SKF W 6203 deep groove ball bearings, Units and 30x17x7 Size (mm) Housings CAD models , 30 Bore Diameter (mm) 17 Outer Diameter (mm) Manufacturing Service . Get Your Free. Size (mm) 30x17x7 Bore Diameter (mm) 30 Outer Diameter (mm) 17 Width (mm) 7 d 17 mm D 30 mm B 7 mm d1 21.1