Timken G1102KPPB3 deep groove ball bearings
image_pdf
compatible housed unit: SNL 512-610, SNL 212
B 10 mm
compatible bearing: 22212 E, 2212 EKTN9, 2212 ETN9, 22212 EK, C 2212 KTN9, C 2212 TN9
material: Steel
bearing type: Spherical Roller
number of rings required: 2
D 110 mm
PSL PSL 611-201 tapered roller bearings PSL PSL 611-201 tapered roller bearings Industries and 670 Outer Diameter (mm) Applications ? We 500x670x128 Size (mm) sell discount online as well as cheap machinery parts. 500 Bore Diameter (mm) Size (mm) 500x670x128 Bore Diameter (mm) 500 Outer Diameter (mm) 670 Width (mm) 128 d 500 mm D 670 mm B 128 mm C